Uwaga! Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doznań przy przeglądaniu. Zapisywanie tych plików można zablokować w ustawieniach przeglądarki. Zostaliście ostrzeżeni.

zamknij

Rolnictwo i Agrobiznes
Opis kierunku


Celem studiów
na kierunku Rolnictwo i agrobiznes jest przekazanie studentom wszechstronnej, interdyscyplinarnej wiedzy niezbędnej do prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego, a także innych form przedsiębiorczości i podejmowania zatrudnienia w sferze szeroko pojętego agrobiznesu.

Przedmioty realizowane w ramach programu studiów dostarczają kluczowej wiedzy z zakresu rolnictwa, pozwalają na zrozumienie procesów zachodzących we współczesnym rolnictwie jako gałęzi gospodarki oraz funkcjonowania gospodarstwa rolnego jako podmiotu gospodarczego. Program studiów pierwszego stopnia pozwala nabyć wiedzę i umiejętności niezbędne do rozwiązywania różnorodnych problemów związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i ogólnie działalności w sferze agrobiznesu.
Oprócz wiedzy z zakresu rolnictwa, absolwent posiada kwalifikacje z zakresu ekonomii, agrobiznesu, ze szczególnym uwzględnieniem form specyficznych dla regionu, czyli rolnictwa przyjaznego środowisku i agroturystyki. Umie oceniać i analizować działalność produkcyjną i handlową. Absolwent jest przygotowany do zarządzania podmiotem gospodarczym w obszarze agrobiznesu, w tym do oceny, analizy i podejmowania decyzji dotyczących technicznych, ekonomicznych i finansowych aspektów planowania i organizowania produkcji rolnej i działalności firm agrobiznesu.

Absolwent jest przygotowany do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności, do uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w sferze agrobiznesu, w tym w szczególności w formie indywidualnego gospodarstwa rolnego, agroturystyki, przedsiębiorstwa obsługującego rolnictwo. Może również podejmować pracę w różnych jednostkach otoczenia rolnictwa, w tym administracji publicznej, przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego i obsługi rolnictwa, bankach i jednostkach doradztwa rolniczego.

Absolwenci mają możliwość kontynuowania dalszego kształcenia na studiach drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Szczegółowe
Informacje

ul. Zwycięstwa 14/3 
15-703 Białystok
tel. (85) 652 09 97
tel. kom. 608 039 009
e-mail: dziekanat@wse.edu.pl
Zadzwoń

tel.: 85 65x xx xx pokaż
tel.: 85 65x xx xx pokaż
Napisz

Masz pytania?
wypełnij formularz kontaktowy
Wyszukaj

Wyszukaj