Uwaga! Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doznań przy przeglądaniu. Zapisywanie tych plików można zablokować w ustawieniach przeglądarki. Zostaliście ostrzeżeni.

zamknij

Rolnictwo i Agrobiznes
Opis kierunku

Studia inżynierskie na kierunku Rolnictwo i agrobiznes są skierowane do osób zainteresowanych rolnictwem oraz wielofunkcyjnym rozwojem obszarów wiejskich.

Studia mają charakter dwuobszarowy – efekty kształcenia odnoszą się zarówno do obszaru nauk rolniczych jak i społecznych, w tym głównie dziedziny nauk ekonomicznych. Biznesowe ukierunkowanie programu wynika z faktu, iż prowadzenie gospodarstwa rolnego, zarówno wysokotowarowego, jak i ekologicznego staje się dziedziną wymagającą coraz szerszej wiedzy, nie tylko przyrodniczej i technologicznej związanej z produkcją rolniczą, ale też ekonomicznej. 

Studia trwają 7 semestrów. Studenci mają do wyboru dwie specjalności:

Rolnictwo ekologiczne i agroturystyka

Zarządzanie agroprzedsiębiorstwem

Absolwenci będą przygotowani do uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w sferze agrobiznesu  w formie: indywidualnego gospodarstwa rolnego lub agroturystyki. Będą mogli również podejmować pracę w  jednostkach otoczenia rolnictwa, w tym administracji publicznej, przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, obsługi rolnictwa oraz jednostkach doradztwa rolniczego.
Szczegółowe
Informacje

ul. Zwycięstwa 14/3 
15-703 Białystok
tel. (85) 652 09 97
tel. kom. 608 039 009
e-mail: dziekanat@wse.edu.pl
Zadzwoń

tel.: 85 65x xx xx pokaż
tel.: 85 65x xx xx pokaż
Napisz

Masz pytania?
wypełnij formularz kontaktowy
Wyszukaj

Wyszukaj