Podatki i RACHUNKOWOŚĆ dla samodzielnych KSIĘGOWYCH
- studia podyplomowe

Ogólna charakterystyka prowadzonych studiów
Celem studiów jest:
• przekazanie aktualnej wiedzy z zakresu rachunkowości i przepisów prawa w Polsce, wykorzystywanych w zawodzie księgowego. P
• przekazanie umiejętności sprawnego poruszania się po przepisach prawa w pracy księgowego, w tym bieżących interpretacji księgowo-podatkowych.
Słuchacz zaktualizuje wiedzę o bieżących zamianach w systemie rachunkowości i systemie prawno-podatkowym. Studia będą realizowane przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku, przy współudziale doradców podatkowych z Krajowej Izby Doradców Podatkowych i pracowników organów Krajowej Administracji Skarbowej.

Cel kształcenia i przygotowanie absolwentów
Format studiów został opracowany na potrzeby księgowych i innych osób pracujących w dziale finansowo-księgowym, które pragną usystematyzować lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa, podatków i rachunkowości. W ramach studiów słuchacze otrzymają wiedzę z komunikacji w dziale finansowym, jak również rachunkowości zarządczej, które mogą być przydatne na stanowiskach kierowniczych działu finansowo-księgowego.

Przyporządkowanie kierunku studiów do obszaru kształcenia oraz dziedzin i dyscyplin naukowych, do których odnoszą się efekty kształcenia
Program kształcenia na kierunku został przyporządkowany obszarowi nauk społecznych. Obejmuje on zagadnienia z dziedziny nauk ekonomicznych (finanse) oraz nauk prawnych (głównie z zakresu prawa podatkowego).

DLA STUDENTA

Ważne informacje:
  • Łączna liczba godzin na studiach: 178 (tryb zaoczny, 2 semestry)
  • Formy zajęć:  wykłady, ćwiczenia (warsztaty) i seminaria
  • Sposób ocenienia wyników nauczania: zaliczenia z przedmiotów, praca dyplomowa
  • Termin rozpoczęcia zajęć: październik oraz luty (lub po zebraniu się grupy)
  • Roczne czesne za studia: 3 600 zł + 100 zł wpisowego