ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM i Higieną Pracy w organizacji:
Opis kierunku

Do kogo skierowane są studia?
Studia przeznaczone są dla osób, które w pracy zawodowej zamierzają pełnić funkcje inspektorów, starszych inspektorów oraz specjalistów, starszych specjalistów i głównych specjalistów do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwach i innych organizacjach. Kierunek skierowany jest także do właścicieli przedsiębiorstw i osób zarządzających firmą, które chciałyby orientować się w aktualnych przepisać BHP.

Cel i program studiów
Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy na temat zasad zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz projektowania, wdrażania i doskonalenia systemów zarządzania bhp wg PN-N18001, OHSAS 18001, BS 8800, a także audytu i certyfikacji systemów zarządzania bhp.

Ponadto w trakcie studiów zostaną omówione zagadnienia dotyczące prawnej ochrony pracy w Polsce i krajach Unii Europejskiej, specyfiki prac służb bezpieczeństwa i higieny pracy: m.in. metody pracy, zadania i uprawnienia. Słuchacze doskonalić będą również umiejętności związane z organizacją i metodami prowadzenia szkoleń z zakresu bhp.

Wszyscy uczestnicy studiów mają możliwość bezpłatnego uzyskania certyfikatu audytora wewnętrznego w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wg normy PN-N 18001, wydawanego w języku polskim, niemieckim lub angielskim przez firmę TÜV Rheinland Polska - lidera na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce. Firma TÜV Rheinland Polska jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group, wiodącego dostawcy usług dla przemysłu na świecie.

SEMESTR I

• Współczesne koncepcje i metody zarządzania (8h)
  • Prawna ochrona pracy w Polsce i Unii Europejskiej (12h)
  • Psychologia i socjologia pracy (8h)