2018-03-15

Projekt OPEN - nieoprocentowane pożyczki na kształcenie

Z początkiem lutego 2018 r. rozpoczął swoją działalność zapowiadany Projekt "Ogólnopolski Program Edukacji Naukowej" (OPEN). Jest to fundusz pożyczkowy udzielany na preferencyjnych warunkach, którego celem i głównym założeniem jest zwiększenie dostępności różnych form edukacji wśród osób pragnących podnieść swoje kompetencje zawodowe.

Pomoc finansowa udzielana jest na kształcenie osób dorosłych, w tym na trwające nie dłużej niż 2 lata studia podyplomowe, MBA, kursy, szkolenia oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty (z wyjątkiem studiów I, II i III stopnia). Co ważne – proponowane wsparcie można otrzymać zarówno na niepodjęte jak też już trwające formy edukacji.

Pożyczki są nieoprocentowane, od uczestników nie są też pobierane opłaty ani prowizje za ich udzielenie.

Jednorazowa kwota pożyczki może wynieść nawet 100 000 zł. Zwrot pożyczki musi nastąpić maksymalnie w ciągu 60 miesięcy od momentu jej zaciągnięcia. Dodatkową korzyścią jest gwarantowane umorzenie 15% wartości pożyczki po zakończeniu kształcenia. Natomiast po spełnieniu dodatkowych warunków przez Pożyczkobiorcę poziom umorzenia może wzrosnąć nawet do 25%.

Od strony formalnej proces prezentuje się następująco: wystarczy, że wypełnią Państwo Zaświadczenie Instytucji Szkoleniowej, które dostarczy Państwu osoba zainteresowana (wzór tego dokumentu jest do pobrania na naszej stronie). W przypadku przyznania pożyczki prosimy o wystawienie na dane Pożyczkobiorcy faktury proforma. Na podstawie wcześniej otrzymanego zaświadczenia oraz faktury, przyznane uczestnikowi Projektu środki finansowe są przekazywane bezpośrednio na wskazane przez Państwa konto bankowe.

Pełna informacja o Funduszu i zasadach współpracy dostępna jest na stronie www.open.frp.pl

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:

tel. 22 888 62 59 / 605 418 691

e-mail: kontaktopen@frp.pl