2018-06-19

Szkoła Pionierów PFR

Szkoła Pionierów PFR to międzynarodowy program edukacyjny dla przyszłych polskich przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów. Dzięki 3-tygodniowym warsztatom prowadzonym we współpracy z partnerami w Warszawie oraz tygodniowemu szkoleniu realizowanemu w University of Cambridge uzupełnisz swoje kompetencje o:

· - kluczowe umiejętności biznesowe;

· - technologiczny know-how w wybranych sektorach;

· -zdolność do innowacyjnego i społecznego myślenia;

· - możliwość budowy międzynarodowych sieci współpracy.

Warsztaty prowadzone w Warszawie zostaną przygotowane przez partnerów merytorycznych programu - duże firmy technologiczne, start-upy z odnotowanymi sukcesami, ekspertów innowacyjnych sektorów - w oparciu o model zajęć wzorowany na najnowocześniejszych metodach edukacyjnych.

Praktyczne warsztaty pozwolą Ci rozwinąć umiejętności z następujących obszarów:

· - business development;

· - sprzedaż i marketing;

· - budowanie zespołu;

· - trendy przyszłości;

· - wyzwania w wybranych sektorach;

· - cyfrowe narzędzia dla biznesu;

· - krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów

· - oraz rozwój osobisty.

Bezpośrednio po programie warsztatów weźmiesz udział w szkoleniu, które realizowane jest na kampusie University of Cambridge w Wielkiej Brytanii. Zespół Cambridge Enterprise (spółki University of Cambridge powołanej do komercjalizacji badań naukowych i tworzenia innowacyjnych produktów) pomoże Ci poznać brytyjski ekosystem innowacji i wesprze Twoje wysiłki w stworzeniu wyjątkowego projektu.

Intensywny program, realizowany w całości we wrześniu tego roku, przeprowadzi Cię od inspiracji prosto do pracy w zespole nad własnym projektem i wreszcie prezentacji przed inwestorami podczas gali finałowej. Nad jakością programu czuwa Rada Programowa, w skład której powołane zostały wybitne ekspertki i eksperci różnych obszarów związanych z innowacyjnością i przedsiębiorczością technologiczną.

Szkoła Pionierów PFR powstaje dzięki współpracy PFR z Partnerem Strategicznym - Allegro.pl oraz Partnerem Głównym - TDJ. Partnerem Międzynarodowym jest University of Cambridge Enterprise. Partnerem Społecznym programu jest Fundacja PFR.

Do Szkoły poszukiwane są osoby między 20. a 35. rokiem życia, które pracują nad swoją ścieżką rozwoju i pomysłami na własną działalność. Jeżeli fascynują Cię nowe technologie, doskonalisz swoje umiejętności techniczne i chcesz dalej się rozwijać - ten program jest skierowany właśnie do Ciebie. Głównym wymaganiem jest pełne zaangażowanie w czasie trwania projektu we wrześniu - warsztaty będą prowadzone od godzin porannych do popołudniowych, w dni robocze.

Stypendium pokrywa wszystkie koszty szkolenia w Cambridge i koszty wyżywienia; uczestnicy muszą tylko zadbać o swoje zakwaterowanie w Warszawie, ale i z tym PFR postara się pomóc.

Aby zgłosić się do Szkoły Pionierów PFR należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie startup.pfr.pl i załączyć do niego swoje CV oraz plan rozwoju personalnego. W drugim etapie z wybranymi osobami spotka się komisja i zakwalifikuje 50 z nich do udziału w programie.

Formularz aplikacyjny jest otwarty od 5 do 26 czerwca 2018 r. Zanim go wypełnisz zapoznaj się z Regulaminem programu