Uwaga! Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doznań przy przeglądaniu. Zapisywanie tych plików można zablokować w ustawieniach przeglądarki. Zostaliście ostrzeżeni.

zamknij

Pracownicze Plany KapitałoweSzanowni Państwo,
w 2023 roku przypada pierwszy ponowny automatyczny zapis pracowników do PPK, tzw. autozapis. Dotyczy osób, które zrezygnowały z uczestnictwa w PPK. Jeśli złożyliście taką rezygnację, koniecznie przeczytajcie te informacje.

DLA PRACOWNIKÓW, KTÓRZY SĄ UCZESTNIKAMI PPK, NIC SIĘ NIE ZMIENIA!

Co warto wiedzieć?

Kiedy deklaracje rezygnacji z PPK tracą moc prawną?

  • Deklaracje rezygnacji z odprowadzania wpłat do PPK obowiązują do 28 lutego 2023 roku, zgodnie z ustawą o PPK. Nie ma znaczenia, kiedy je złożyliście. Po tym dniu wszystkie tracą moc prawną.
  • Zostaniecie automatycznie ponownie zapisani do PPK. Nie ma znaczenia, czy zrezygnowaliście przed zawarciem przez Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Waszym imieniu i na Waszą rzecz umowy o prowadzenie PPK, czy po zawarciu tej umowy.

Kogo dotyczy ponowny autozapis?

  • Będziecie przez nas zapisani automatycznie do PPK, jeśli macie od 18 do 55 lat. Jeśli chcecie oszczędzać w PPK, nie musicie nic robić. Jeśli nie chcecie oszczędzać w PPK, złóżcie ponownie deklarację rezygnacji.
  • Jeśli przed 1 kwietnia 2023 roku ukończycie 55. rok życia, nie będziecie automatycznie zapisani do PPK. Będziecie mogli przystąpić do PPK wyłącznie na podstawie wniosku.
  • Jeśli przed 1 kwietnia 2023 ukończycie 70. rok życia, nie będziecie mogli przystąpić do programu ani wznowić wpłat do PPK.
  • Dla osób, które są uczestnikami PPK nic się nie zmienia.

O jakich terminach należy pamiętać?
  • 28.02.2023 wszystkie deklaracje rezygnacji z PPK tracą ważność.
  • Od 1.03.2023 możesz ponownie złożyć deklarację rezygnacji z PPK.
  • Między 1 a 17 kwietnia pracodawca przekaże wpłaty do instytucji finansowej.

Jeśli złożysz deklarację rezygnacji z odprowadzania wpłat do PPK zanim pracodawca przekaże wpłaty do instytucji finansowej, to pracodawca zwróci Ci pieniądze i skoryguje listę płac.

Jeśli złożysz deklarację rezygnacji z odprowadzania wpłat do PPK, gdy pracodawca już przekaże wpłaty do instytucji finansowej, to pracodawca nie zwróci tych środków. Możesz je wypłacić z rachunku PPK na zasadach ustawy o PPK.

Jak złożyć deklarację rezygnacji z PPK?

Złóż deklarację rezygnacji z PPK na formularzu. Wydrukuj go, wypełnij, podpisz i dostarcz do Działu Kadr.

Pracownicze plany kapitałowe (PPK) to dobrowolny program, w którym uczestnicy oszczędzają na przyszłość. Więcej informacji o PPK: https://www.uniqa.pl/emerytura/ppk-dla-pracownika/


Zadzwoń

tel.: 85 65x xx xx pokaż
tel.: 85 65x xx xx pokaż
Napisz

Masz pytania?
wypełnij formularz kontaktowy
Wyszukaj

Wyszukaj