Uwaga! Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doznań przy przeglądaniu. Zapisywanie tych plików można zablokować w ustawieniach przeglądarki. Zostaliście ostrzeżeni.

zamknij

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami (BON)

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami (BON)

Pełnomocnik Rektora do spraw Osób z Niepełnosprawnością oraz Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami (BON) podejmuje i koordynuje działania, których celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych studentów z niepełnosprawnościami. Oferuje wsparcie w pokonywaniu szeroko rozumianych barier wynikających z niepełnosprawności oraz pomaga w znalezieniu optymalnych rozwiązań w zakresie indywidualnych potrzeb i trudności wynikających z rodzaju i specyfiki niepełnosprawności.


W BON do każdego podchodzimy indywidualnie. Chcemy, aby każda osoba czuła się przyjaźnie i bezpiecznie w murach naszej Uczelni, aby mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania naukowe oraz realizować potrzeby społeczne.

Z usług biura skorzystać może: 

 • Osoba z niepełnosprawnością, która posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności;
 • Osoba przewlekle chora lub niezdolna do pełnego uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych w trybie standardowym, ale nie posiadająca orzeczonego stopnia niepełnosprawności;
 • Osoba, której niezdolność, o charakterze czasowym, do pełnego uczestnictwa w zajęciach spowodowana jest chorobą lub innymi czynnikami;
 • Pracownik WSE, który chce poszerzyć swoją wiedzę na temat związany z niepełnosprawnościami.

Proponowane przez nas wsparcie:

 1. Adaptacja procesu studiowania
  • Indywidualne dostosowanie formy egzaminu/ zaliczenia
  • Indywidualny tok studiów
  • Materiały dostosowane do OzN
 2. Asystent studenta z ASD
 3. Doradztwo indywidualne
 4. Stypendia i pomoc materialna
 5. Wypożyczalnia sprzętu wspomagająca OzN

Ubiegając się o wsparcie Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami, należy zgłosić się do siedziby Biura, które mieści się w pokoju nr 47 (II piętro budynku Uczelni) celem wypełnienia wniosku oraz konsultacji (omówienia sytuacji studenta). Podczas spotkania pomocna będzie dokumentacja wskazująca na funkcjonalne następstwa sytuacji zdrowotnej.


Kontakt:
Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami
mgr Marlena Łukaszewicz
e-mail: uczelnia_dostepna[at]wse.edu.pl
tel.  608 029 009

 Uczelnia dostepna

Zadzwoń

tel.: 85 65x xx xx pokaż
tel.: 85 65x xx xx pokaż
Napisz

Masz pytania?
wypełnij formularz kontaktowy
Wyszukaj

Wyszukaj