Uwaga! Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doznań przy przeglądaniu. Zapisywanie tych plików można zablokować w ustawieniach przeglądarki. Zostaliście ostrzeżeni.

zamknij


Erasmus+ oficjalnie zainaugurowano 24 stycznia 2014 r. w Nikozji. Do roku 2020 program dofinansuje studia, szkolenia, praktyki zawodowe i działania wolontariacie aż czterech milionów Europejczyków. Zastąpi kilka istniejących dotychczas programów UE obejmujących wszystkie sektory edukacji: „Uczenie się przez całe życie”: Erasmus (szkolnictwo wyższe), Leonardo da Vinci (kształcenie i szkolenie zawodowe), Comenius (edukacja szkolna), Grundtvig (edukacja osób dorosłych) oraz „Młodzież w działaniu”, a także międzynarodowe programy Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink i program współpracy z państwami uprzemysłowionymi. Po raz pierwszy Erasmus+ oferować będzie także unijne wsparcie na rzecz sportu, zwłaszcza masowego. W sumie budżet nowego przedsięwzięcia wyniesie 14,7 mld euro.
Nowy program opiera się na doświadczeniach i sukcesie dotychczasowych programów, takich jak Erasmus, lecz jego wpływ ma być bardziej znaczący. Zgodnie z podstawowym założeniem programu inwestowanie w kształcenie i szkolenie jest kluczem do uwolnienia ludzkiego potencjału, bez względu na wiek i sytuację społeczną.

Więcej szczegółów na temat zasad uczestnictwa w programie można znaleźć w przewodniku po programie Erasmus+.

Zapraszamy na stronę FRSE poświęconą nowemu programowi.


Szczegółowych informacji udziela:

Urszula Onichimiuk
Pn - Pt w godz. 8:00 - 16:00
pokój nr 104
tel. (85) 652 00 24 w. 104
ul. Zwycięstwa 14/3
e-mail: erasmus[at]wse.edu.pl

Deklaracja polityki Erasmusa
Karta Erasmusa (Erasmus University Charter)
Karta studenta Erasmusa
Zadzwoń

tel.: 85 65x xx xx pokaż
tel.: 85 65x xx xx pokaż
Napisz

Masz pytania?
wypełnij formularz kontaktowy
Wyszukaj

Wyszukaj