Studenci oraz pracownicy naukowi i administracyjni mogą zgłaszać chęć udziału w Programie Erasmus+ na specjalnych formularzach zgłoszeniowych. O zakwalifikowaniu do programu decyduje opinia uczelnianej komisji rekrutacyjnej, która tworzy listę główną i ewentualnie rezerwową. Wyniki rekrutacji są ogłaszane na stronie internetowej Uczelni. Szczegółowe zasady uczestnictwa studentów i pracowników są przedstawione poniżej.
STUDENCI
PRACOWNICY
Student chcący uczestniczyć w programie LLP-Erasmus powinien przesłać formularz zgłoszeniowy (plik rtf) do dnia 15 grudnia 2009 r. na adres: erasmus@wse.edu.pl. Podpisany oryginał należy dostarczyć do koordynatora programu. Następnie komisja rekrutacyjna decyduje o kwalifikacji zgłoszenia do wyjazdu oraz wielkości przyznanego grantu. Po ogłoszeniu listy głównej i ewentualnie rezerwowej następuje podpisanie umowy określającej szczegółowy udział studenta w programie LLP-Erasmus. Następnie jest tworzona propozycja programu studiów tzw. Learning Agrement. Student samodzielnie zapoznaje się z ofertą dydaktyczną uczelni przyjmującej i w oparciu o program studiów proponuje wykaz zajęć. Student jednocześnie przygotowuje Application Form i dostarcza do Koordynatora Programu. Wszystkie dokumenty zostają przesłane do Uczelni Przyjmującej z prośba o akceptację. Student samodzielnie załatwia formalności związane z uzyskaniem wizy, jeżeli istnieje taki wymóg w kraju do którego wyjeżdża. Lista placówek dyplomatycznych na terenie RP znajduje się pod adresem www.msz.gov.pl. W przygotowaniu do wyjazdu mogą pomóc opinie innych stypendystów Erasmusa, z którymi można się zapoznać się na stronie gise.erasmus.org.pl/search/index/2008.
Pracownicy naukowi WSE mogą zgłaszać chęć udziału w programie prze cały rok akademicki, jednak nie później niż do 5 maja 2010 roku. W tym celu należy przesłać zgłoszenie w formie elektronicznej (plik doc oraz formularz ITP). na adres: erasmus@wse.edu.pl. Podpisane oryginały należy dostarczyć do koordynatora programu. Następnie komisja rekrutacyjna decyduje o kwalifikacji zgłoszenia do wyjazdu oraz wielkości przyznanego grantu. Po ogłoszeniu listy głównej i ewentualnie rezerwowej następuje podpisanie umowy określającej szczegółowy udział dydaktyka w programie LLP-Erasmus.
Wyjazd powinien trwać około tygodnia i obejmować minimum 5 godzin zajęć dydaktycznych. Kwota stypendium jest uzależniona od kraju oraz długości trwania wyjazdu. Ma ona pokryć zwiększone koszty utrzymania związane z pobytem za granicą, a nie całkowity koszt wyjazdu dydaktycznego. Szczegóły pobytu na stypendium są oraz propozycje zajęć są konsultowane z uczelnią przyjmującą.