2021-01-05

Jubileusz 25-lecia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku

W 1996 roku zebrało się grono fantastycznych ludzi, którzy stworzyli unikalną markę.

Powstanie Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku było związane ze wzrostem zainteresowania studiami o profilu ekonomicznym w makroregionie
północno-wschodnim. Utworzenia uczelni ekonomicznej podjęli się byli pracownicy nauki na Wydziale Ekonomicznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku (obecnie Uniwersytetu w Białymstoku).

Pierwszym etapem było założenie Instytutu Rozwoju Gospodarki Sp. z o. o. Następnie został opracowany i  złożony do MENiS wniosek o uruchomienie studiów zawodowych.

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku uzyskała wpis do rejestru niepaństwowych szkół wyższych MENiS w dniu 5 stycznia 1996 roku
pod pozycją 77.

23 Lutego 1996 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku.
7 października 1996 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 1996/97 Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku. Uroczystość miała miejsce w  Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W inauguracji udział wzięło ok. 400 studentów i zaproszeni goście.