2021-02-16

Spółdzielnia Mlekovita podpisała list intencyjny o współpracy z ambasadą Kazachstanu

Wielki sukces! Po długich negocjacjach w dniu 16 lutego 2021 roku Spółdzielnia Mlekovita podpisała list intencyjny o współpracy w sektorze rolno-spożywczym z ambasadą Kazachstanu. Partnerem w rozmowach była Wyższa Szkoła Ekonomiczna reprezentowana przez

Rektora prof. WSE dr Aleksandra Prokopiuka.

Uczelnia prowadziła badania w zakresie oceny ryzyka i analizy rynku docelowego.

Mlekovita to największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej. To polski dostawca smacznego nabiału do ponad 167 krajów świata. Spółdzielnia zobowiązała się do budowy pierwszego zakładu produkcyjnego na terenie Kazachstanu, który jest bardzo ważnym ogniwem tranzytowym łączącym Europę z Azją. To kraj o stabilnej sytuacji politycznej i makroekonomicznej, otwarty na inwestycje. Współpraca z Kazachstanem zapewni także dostęp do konsumentów z Rosji, Chin czy Indii.

W spotkaniu uczestniczyli: Konsul Kazachstanu w Polsce -  Azamat Balabekov, Bakytzhan Bulegenov, Prezes Mlekovita Dariusz Sapiński,

Rektor WSE - prof. WSE Aleksander Prokopiuk.