Uwaga! Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doznań przy przeglądaniu. Zapisywanie tych plików można zablokować w ustawieniach przeglądarki. Zostaliście ostrzeżeni.

zamknij

AKTUALNOŚCI

2022-01-26

Projekt "Asystent studenta z ASD"

aszasd1200


Projekt "Asystent studenta z ASD" realizowany jest przez DGA S.A. w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”. Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku od 2021 roku jest uczestnikiem tego przedsięwzięcia. 


Celem projektu jest zwiększenie szans studentów ze spektrum autyzmu na ukończenie studiów wyższych oraz ich aktywizację społeczną i zawodową poprzez podjęcie współpracy z asystentem studenta z ASD.


Pomoc dotyczy osób ze spektrum autyzmu, posiadających formalną diagnozę/orzeczenie bądź identyfikujących się jako osoby ze spektrum, które są studentami Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku i mają trudności w adaptacji do zasad panujących na uczelni.


W ramach projektu pragniemy również nawiązać współpracę z osobami, które po przeszkoleniu zostaną "Asystentem społecznym studenta z ASD" i będą udzielać  wsparcia studentom ze spektrum autyzmu w procesie kształcenia na zasadach wolontariatu.


Asystent studenta z ASD w porozumieniu ze studentem ze spektrum autyzmu ustalają indywidualny zakres potrzeb. Wsparcie może dotyczyć między innymi:

 
  • załatwiania formalności związanych z rozpoczynaniem studiów lub początkiem roku akademickiego/końcem studiów lub roku akademickiego
  • procedur administracyjnych (np. zmiana trybu i organizacji studiowania, aplikowanie o stypendium, miejsce w domu studenckim);
  • zapisywania się na zajęcia;
  • kontaktów z pracownikami naukowymi, dydaktycznymi i administracyjnymi uczelni;
  • poznania/poruszania się po gmachu/budynkach uczelni;
  • orientacji w planie zajęć;
  • znajdowania i rozumienia komunikatów adresowanych do studentów przez kadrę uczelni;
  • zapisywania się do bibliotek, przeszukiwania zasobów uczelni (bibliotecznych, cyfrowych i innych), stosownie do indywidualnych potrzeb studenta;
  • wyboru seminarium dyplomowego stosownie do zainteresowań i potrzeb studenta;
  • rozwiązywania wszelkich sytuacji trudnych, związanych z procesem studiowania;

Zapraszamy do kontaktu:
Lider studenta z ASD w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku:

EWA CHOIŃSKA-JARMOCIK: ewa.choinska[at]wse.edu.pl
tel. 608 039 009

GRAŻYNA LICHOTA: grazyna.lichota[at]wse.edu.pl
tel. 608 477 089

Zadzwoń

tel.: 85 65x xx xx pokaż
tel.: 85 65x xx xx pokaż
Napisz

Masz pytania?
wypełnij formularz kontaktowy
Wyszukaj

Wyszukaj