Uwaga! Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doznań przy przeglądaniu. Zapisywanie tych plików można zablokować w ustawieniach przeglądarki. Zostaliście ostrzeżeni.

zamknij

Program upowszechniania osiągnięć nauki z zakresu zrównoważonego rozwoju i gospodarki opartej na wiedzy

- projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego   

    Termin realizacji: marzec 2009 – grudzień 2011
    Nr umowy: UDA-POLK. 04.02.00-00-081/08-0


    Strona projektu: www.gow-zr.plCelem tego przedsięwzięcia jest upowszechnienie rezultatów badań z zakresu gospodarki opartej na wiedzy oraz zrównoważonego rozwoju, realizowanych przez naukowców różnych dziedzin i dyscyplin nauki, a także pobudzenie świadomości znaczenia tych koncepcji w kształceniu na poziomie wyższym.

 

Cele szczegółowe to:

  • Stworzenie forum naukowej dyskusji i wymiany doświadczeń na temat badań i dydaktyki z zakresu zrównoważonego rozwoju i gospodarki opartej na wiedzy, zwłaszcza w ramach Unii Akademickiej.
  • Podniesienie świadomości pracowników naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych uczelni, a zwłaszcza pracowników jednostek skupionych w Unii Akademickiej, na temat potrzeby dostosowania treści dydaktycznych do wyzwań gospodarki opartej na wiedzy i zrównoważonego rozwoju.
  • Wypracowanie propozycji standardów dydaktycznych z tego zakresu.
  • Zapewnienie wolnego dostępu do wiedzy z zakresu gospodarki opartej na wiedzy i zrównoważonego rozwoju oraz bieżące dostarczanie pracownikom naukowo-dydaktycznym i dydaktycznym oraz studentom informacji o najnowszych badaniach i programach dydaktycznych w tym obszarze.

 

W ramach projektu planowane są seminaria, warsztaty, konferencja i wydawnictwa, a także informatorium mające służyć upowszechnieniu wśród przedstawicieli środowiska akademickiego świadomości dotyczącej znaczenia, jakie kwestie gospodarki opartej na wiedzy oraz zrównoważonego rozwoju mają dla współczesnego społeczeństwa w ogóle i procesu kształcenia w szczególności. Cykl seminariów zaplanowanych w projekcie ma posłużyć opracowaniu standardów przedmiotów oraz podręczników z tego zakresu.


Zadzwoń

tel.: 85 65x xx xx pokaż
tel.: 85 65x xx xx pokaż
Napisz

Masz pytania?
wypełnij formularz kontaktowy
Wyszukaj

Wyszukaj