Uwaga! Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia jak najlepszych doznań przy przeglądaniu. Zapisywanie tych plików można zablokować w ustawieniach przeglądarki. Zostaliście ostrzeżeni.

zamknij

Elastyczne Przedszkole przy WSE w Białymstoku - projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

- projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  

Celem głównym projektu jest stworzenie warunków do godzenia życia zawodowego i rodzinnego przez rodziców/opiekunów małych dzieci, poprzez zapewnienie opieki w przyzakładowej placówce opieki nad dzieckiem.

 

Główne zadania realizowane w ramach projektu to:

  • Stworzenie wzorcowej przyzakładowej placówki opieki nad dzieckiem, w formie punktu przedszkolnego, działającego "elastycznie" przez cały tydzień. Placówka będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku w ramach punktu przedszkolnego realizującego podstawę wychowania przedszkolnego w zakresie określonym odpowiednimi przepisami, zaś w sobotę i niedzielę na zasadzie grup zabawowych.
  • Promocja projektu skupiać się będzie na komunikowaniu założeń, idei i rezultatów projektu zarówno w regionie, jak i w całej Polsce. Działania promocyjne obejmować będą reklamę, PR (w tym głównie media relations), jak i bezpośrednie działania promocyjne.
  • Badania ogólnopolskie nt. potrzeb, oczekiwań, możliwości i organizacji instytucjonalnej opieki nad dzieckiem, w tym w miejscu pracy oraz odnośnie alternatywnych form opieki, jako instrumentu ułatwiającego godzenie życia zawodowego z rodzinnym. Badanie kwestionariuszowe będzie przeprowadzone wśród młodych rodziców, mających dzieci do lat 7, na populacji 1000 osób, pracodawców 1000 firm oraz wśród 150 dyrektorów istniejących placówek opieki nad dzieckiem (żłobków i przedszkoli).
  • Upowszechnienie utworzonego przyzakładowego punktu przedszkolnego, poprzez organizację ogólnopolskiej konferencji, cykliczne artykuły w prasie i telewizji.

 

Należy podkreślić, iż zaplanowane w projekcie działania, zwłaszcza odnoszące się to utworzenia placówki opieki nad dzieckiem w miejscu pracy stanowi samą w sobie wartość dodaną projektu. Bowiem dotychczas takie placówki w regionie, a nawet w kraju, nie były tworzone. Utworzony punkt przedszkolny będzie rozwiązaniem modelowym, wzorem dla innych pracodawców, w którym jako pierwszoplanowe realizowane będzie zadanie edukacyjno-wychowawcze. Ma ono pomóc dzieciom w zdobyciu kompetencji potrzebnych do udanego startu szkolnego, a największą zaletą to, że znajdować się będzie w miejscu pracy/nauki rodziców/opiekunów.


Zadzwoń

tel.: 85 65x xx xx pokaż
tel.: 85 65x xx xx pokaż
Napisz

Masz pytania?
wypełnij formularz kontaktowy
Wyszukaj

Wyszukaj